Angelca Dovžan razstavljala v Menačenkovi domačiji

Objavljeno .

Uspešna članica prve skupine likovnega krožka Lipa Domžale Angelca Dovžan, ki ustvarja pod mentorstvom dipl.slikarke Marije Mojce Vilar, je na lanskem natečaju Menačenkove domačije prejela prvo nagrado  na temo ZELENO, KI TE LJUBIM ZELENO – samostojno razstavo v galeriji Menačenkove domačije. Izbor slik je opravila Katarina Rus Krušelj, tako je slikarka  5.3.2013 širši javnosti predstavila svojo bogato galerijo tihožitij, portretov in krajin.
Direktor Kulturnega doma Franca Bernika Domžale gospod Marinič je zbranim predstavil slikarko in kritiški zapis Katarine Rus Krušelj, ki je natisnjen tudi v URE KULTURE -  koledarju kulturnih prireditev v Menačenkovi domačiji za mesec marec.
Le kaj bi o Angelci povedale sošolke in sošolci kot to, da je izjemno senzibilna in da to svojo lastnost zelo uspešno preliva s čopičem na platna v prekrasnih prelivajočih barvah in trepetajočih žametnih obrisih. Ob tej priliki ji vsi čestitamo in ji želimo še veliko delovne vneme.

Tekst in fotografije: Binca LOMŠEK