Komemoracija na partizanskem grobišču v Radomljah

Objavljeno .

Članici literarnega krožka društva Lipa, Univerza za III. življenjsko obdobje, Domžale, smo sodelovali na komemoraciji na partizanskem grobišču v Radomljah.

V torek, 31. oktobra 2017, se je krajevna organizacija Združenja borcev za vrednote NOB Radomlje spet dostojno poklonila spominu na mrtve, pokopane na partizanskem grobišču na pokopališču v Radomljah. Kot je v svojem govoru poudaril predsednik društva Peter Jerman, so darovali največ, kar kdo lahko daruje, svoje življenje, za našo svobodo in mir, za kar jim bomo vedno hvaležni in jih ne bomo pozabili. Položili so skupni venec in jih počastili z minuto molka.

V kulturnem delu so pevci MoPZ Radomlje, ki jih vodi Primož Leskovec, zapeli več partizanskih pesmi, učenca OŠ Preserje pri Radomljah, Nuša in Matej, sta prebrala nekaj priložnostnih pesmi, Janka Jerman in Zlatka Levstek pa pesmi o prezgodnjih grobovih najmlajših žrtev vojne, Janeza Menarta in Ceneta Vipotnika. Za zaključek in lep spomin na minule hude čase je Silva Kosec zapela manj znano, skoraj pozabljeno pesem o partizanih.

Tekst in fotografije:
Zlatka Levstek

2017 komemoracija 281m 2017 komemoracija 281m 2017 komemoracija 281m 2017 komemoracija 281m 2017 komemoracija 281m 2017 komemoracija 281m 2017 komemoracija 281m