Mednarodna razstava mask v Krapini

Objavljeno .

maska krapina V Galeriji mesta Krapina je bila v soboto, 22.2.2014, otvoritev 4. MEDNARODNE RAZSTAVE MASK , na kateri razstavlja 105 umetnikov s Hrvaške in drugih držav, med njimi tudi devet oblikovalcev gline društva LIPA, pod vodstvom mentorice ge. Lučke Šićerov.

Maske so izdelane v različnih tehnikah, skupno jih je razstavljenih 136. Izdelali so jih umetniki s Hrvaške (Zagreba, Samobora, Varaždina, Zadra, Reke, Pule in Dubrovnika), iz Slovenije (Ljubljane, Brežic, Domžal, Kotlj, Velenja, Pirana in Izole) ter umetnica iz Sente (Vojvodina) Srbija in še kdo..

Na otvoritvi sta o maskah spregovorili kustosinja ga.Vesna Kunštek in ga. Ivančica Cvitić Znidarčić, razstavo je otvoril župan mesta Krapina, g. Zoran Gregorović, zaželel vsem dobrodošlico in se zahvalil za sodelovanje.

Množico maskiranih obiskovalcev, med njimi tudi avtorji razstavljenih del, je zabaval tamburaški ansambel VINSKI BRATI. Veselje, pesem in ples je trajalo pozno v noč.

Če vas pot zanese mimo Krapine, razstava je odprta do 15. marca 2014. Vabljeni!

Nekaj utrinkov v foto galeriji:

Foto: M. Podbevšek, M. Kavčič

Besedilo: M. Kavčič