Kulturni praznik smo letos praznovali v Beli Krajini

Objavljeno .

Kulturni praznik 8. februar smo praznovali v Beli Krajini. Ogledali smo si belokranjski muzej v Črnomlju. Vodič nam je zanimivo predstavil življenje v tem delu Slovenije  »Od paleolita do Tita«.

V Vinici smo obiskali spominsko hišo Otona Župančiča. Pri  predstavitev njegovega življenja smo izvedeli marsikaj takega, kar ne piše v učbenikih. Navdušeni smo bili nad predstavitvijo kratkega zabavnega prizora iz življenja žensk v tem okolju.

kulturni2014 1
Župančičeva spominska hiša v Vinici – skupinska fotografija

Naše srečanje smo zaključili s kulturnim programom v Župančičevem hramu v Dragatušu. V kulturnem  program so sodelovali: pevski zbor Lipe, ki ga je spremljala s harmoniko Mila Živulovič in recitatorke Marija Rupert, Janka Jerman in Metka Zupanek.

kulturni2014 3
pevski zbor Lipe

kulturni2014 5
recitatorke Metka Zupanek, Marija Rupert in Janka Jerman