Unicefove punčke iz cunj praznujejo deseto obletnico

Objavljeno .

UNICEF Slovenije je v ponedeljek, 27. maja 2013, s posebno razstavo v ljubljanski galeriji Kresija obeležil 10. obletnico projekta
PUNČKA IZ CUNJ. Punčke bodo v Galeriji Kresija in tudi v Knjigarni Konzorcij  razstavljene vse do 9. junija. Do takrat pa si lahko vsak izbere svojo in s tem prispeva 20 evrov za Unicefovo akcijo cepljenja otrok v nerazvitih deželah.
S podporo vseh, ki sodelujemo v projektu, je UNICEF Slovenija doslej omogočil cepljenje več kot 16.500 otrok proti šestim otroškim nalezljivim boleznim - davici, ošpicam, oslovskemu kašlju, otroški paralizi, tuberkulozi in tetanusu. K temu smo pripomogle tudi  številne prostovoljke, ki v prostem času šivamo punčke za Unicef.
Lipinih Špelc in Jankov smo v obdobju desetih let sešile kar 1.640 in tako pomagale prav takemu številu otrok v državah v razvoju. ZATO ZAHVALA VSEM, KI STE KADAR KOLI PRI TEM PROJEKTU SODELOVALI!.
Več o vzdušju na slavnostni otvoritvi razstave v Galeriji Kresija v fotogaleriji:

 Mirjana Kavčič