Izlet v Maribor

Objavljeno .

Maribor

IZLET V MARIBOR
SOBOTA 9. 2. 2019

Odhod z avtobusne postaje v Domžalah ob 8:00 uri.

Nadaljujemo tradicijo obiskov kulturnih ustanov ob Kulturnem prazniku. Letos smo pripravili ogled Maribora, ki je bil mesto kulture pred nekaj leti. Sprehodili se bomo po treh trgih – Glavni trg, Trg Leona Štuklja in Slomškov trg in zvedeli marsikaj o tej lepi »štajerski prestolnici«. Pridružila se nam bo lokalna turistična vodnica Jasmina, ki bo o svojem rojstnem kraju lahko povedala marsikaj zanimivega. Na Glavnem trgu bomo lahko malo počivali , saj je tam več prijetnih lokalov. Naše pohajkovanje bomo seveda končali na Lentu ob stari trti.

V popoldanskem času se bomo zapeljali na Snežni štadion, kjer nas bodo v hotelu Arena postregli z obaro in jabolčnim zavitkom. (Veliko predlogov je namreč že bilo, da je celotno kosilo preveč).

Domov se bomo vrnili okrog 18.00 ure.

Cena izleta je 25 €, ki vključuje avtobusni prevoz, kosilo in vodenje.

Prijavite se v pisarni društva do 4. 2. 2019, kjer tudi plačate prispevek.

Program izleta pripravila
Jožica Polanc

Predsednik Društva Lipa- Univerza za tretje življenjsko obdobje Domžale
Marjan Ravnikar