Razstava na ogled v Galerji Ekonomske fakultete v Ljubljani

Objavljeno .

Skodelica kaveOb pogledu na keramične Skodelice brez kave, duhovitih zgodbicah oblikovalcev keramike pod mentorstvom Lučke Šićarov pomislimo morda na Cankarjev odnos do njegove matere. Le da je tokrat njegovo delo nadgrajeno na likovno oblikovan način. Izvrstno poznavanje gline kot materiala nam tako omogoča interpretacijo na zelo oseben, pripoveden način, ki tako opazovalca popelje v domišljijski svet neslutenih razsežnosti...

Predstavljene, ročno izdelane , uporabne skodelice so delo začetnikov in ustvarjalcev, ki (neketeri že desetletje) obiskujejo družabno izobraževanje v Ljubljani in Domžalah. Skozi njihova dela je prepoznaven odnos do narave in okolja, ki jih motivira za ustvarjanje.

Skodelice in krožniki soizdelani iz različnih vrst gline, engobirane in glazirane na temperaturi 1000 stopinj Celzija. Vabljeni k ogledu razstave do konca aprila 2018.

Mentorica Lučka Šićarov