13. Festival za tretje življenjsko obdobje

Objavljeno .

V ljubljanskem Cankarjevem domu je bil letos že trinajsti Festival za tretje življensko obdobje

Občina Domžale se je prvi dan festivala predstavila z zloženkami, s filmskim prikazom občine, ki ponuja kulturno, turistično in športno dejavnost, je sodobna, vendar z močnim občutkom za ohranjanje svoje dediščine, okolja in je občanom prijazna. Predvsem pa se je prvi dan postavila s svojo Univerzo za tretje življenjsko obdobje, Društvom Lipo iz Domžal.

Na stojnici so članice klekljarskega krožka Lipe pokazale svoja čudovita ročna dela, članice literarnega krožka zbornike in samostojne knjige pesmi, tudi najnovejšo knjigo Matjaža Brojana, članice likovnega krožka slike, članice krožka za izdelavo Unicefovih punčk pa prikupne Špelce in Jankote, za katere je bilo kot po navadi največje zanimanje.

Skratka, Občina Domžale je bila na Festivalu že prvi dan zelo obiskana in opažena.  Tekst in fotografije: Zlatka Levstek