Silva Mizerit častna članica društva Lipa Domžale

Objavljeno .

Silva MizeritUpravni  odbor Lipe Domžale je na svoji redni seji  dne 28. avgusta 2013 sprejel sklep, da se Silva Mizerit  imenuje za častno članico društva Lipa.

Silva Mizerit, upokojena profesorica slovenskega in angleškega jezika, je aktivna članica Lipe od ustanovitve dalje, nekaj let tudi članica Upravnega odbora. Je odlična pesnica in pisateljica, vpeta v strokovno delo Literarnega krožka Lipe že vseh 15 let. V tem času je izdala je 4 pesniške zbirke in knjigo pravljic, dobila številne nagrade in priznanja na literarnem področju doma in v tujini. S poezijo je sodelovala v vseh 13 zbornikih Lipe, pa tudi pri urejanju in predvsem lektoriranju prispevkov za te zbornike.

Z zasluženim priznanjem  jo je s cvetočo orhidejo počastila predsednica Metka Zupanek na širšem sestanku članov Lipe dne 11. septembra 2013. Vsi člani Literarnega krožka in tudi Lipe smo ponosni nanjo in čestitamo k imenovanju.

Tekst: Zlatka Levstek
Foto: Mirjana Kavčič in Branko Novak