Lipina kulturna prireditev v Domu počitka Mengeš

Objavljeno .

V četrtek, 8. marca smo Lipovci obiskali oskrbovance Doma za starejše občane v Mengšu. Hladno jutro se je razvilo v prijeten sončen dan, kar je vplivalo tudi na razpoloženje oskrbovancev, ki so napolnili dvorano do zadnjega sedeža.

Pozdravni nagovor  je imela predsednica LIPE, Metka Zupanek, in čestitala vsem ženskam k prazniku DNEVA ŽENA, rdeči nagelj je simbolno za vse izročila dolgoletni sodelavki, učiteljici Majdi Lipovšek, ki tudi živi v Domu. Pevski zbor pod vodstvom zborovodkinje Marine Aparnik  je za začetek zapel  štiri ljudske pesmi, sledile so recitacije  pesmi Helene Ogorelec in  Mici Jenc, dramska skupina je pripravila prazniku primerno veseloigro.
Za konec so pevke, ob spremljavi harmonike Milke Živulovič, zapele venček znanih narodnih pesmi.

Dobro vzdušje se je prepletalo med nastopajočimi in poslušalci s skupnim prepevanjem, pa tudi kakšno hudomušno pripombo.

Ob odhodu so nam rekli: "Vi nam popestrite dan, pridite še...

Prispevala: Mirjana Kavčič