Unikatni polsteni copati drugič

Objavljeno .

01 01 2023Delavnico polstenja copat smo na Društvu Lipa, Univerze za tretje življenjsko obdobje letos v marcu 2023 izvedli že drugič.

Skupina vedoželjnih in prizadevnih udeleženk se je pod mentorstvom ge. Emi Gregorčič spoznavala s tehniko mokrega in suhega polstenja, si razvijala ročne spretnosti in si vsaka zase izdelala unikatne polstene copate.

S tehniko polstenja je možno narediti zelo različne uporabne izdelke, kot so vrhnja oblačila, šale, kape, rokavice, torbice, svečnike, čevlje… Nekaj primerov polstenih izdelkov nam je mentorica prinesla tudi na ogled za izziv, da se morda na naslednjih delavnicah zainteresirani lotimo še česa zahtevnejšega.

Sicer pa je bila s prizadevnostjo in z izdelki tako s prve, kot tudi z druge skupine zelo zadovoljna. Zadovoljne smo tudi me in upamo, da so izdelki všeč tudi vam.

Če bo povpraševanja dovolj za skupino, bomo naslednje delavnice polstenja organizirali v prihodnjem študijskem letu.

Anica Justinek