Enodnevni izlet v Rezijo in Furlanijo - 8. 4. 2022

Objavljeno .

nas izlet

 

Popotovanje bomo začeli v furlanski prestolnici. Videm je simbolično, zgodovinsko in duhovno srce Furlanov. Sprehodili se bomo skozi njegovo središče in se naužili čudovitih arhitekturnih stvaritev pod grajskim gričem. Nadaljevali bomo v Humin in Pušjo vas - mesteci, ki ju je skoraj povsem uničil potres leta 1976. Ko je vse skupaj izgledalo nemogoče, so se odločili za detajlno obnovo in - uspeli.

Popoldanski del izleta pa bomo namenili odkrivanju skrivnostne Rezije. Visoko pod ostenjem Kanina bomo spoznavali verjetno najbolj nenavaden del slovenskega narodnostnega ozemlja. Rezija nas s svojim narečjem, pesmijo, plesi in starodavnimi obrtniškimi tradicijami vedno očara.

 

Prijavite se in pojdite z nami:

izlet rezija furlanija

Cena: 50,00 EUR za člane Društva Lipa za druge udeležence 55,00 EUR.

V ceno je vključen avtobusni prevoz s cestninami, organizacija in celodnevno vodenje, vstopnine in tri hodni topli obrok s pijačo v Italiji.

Rezervacija prijave samo osebno, v času uradnih ur v pisarni Društva Lipa do 4.4.2022 oziroma do zasedbe prostih mest na avtobusu. Prijava bo potrjena ob plačilu cene izleta.

Vljudno vabljeni !

Program izleta pripravila: Anica Justinek in Andrej Bandelj

Predsednik Društva Lipa - Univerze za tretje življenjsko obdobje Marjan Ravnikar