Pri delu z glino spoznavajo različne tehnike oblikovanja in izražajo svojo kreativnost

Objavljeno .

DSC00165Vstopite v keramičarski krožek Društva Lipa Domžale

Članice in člani Društva Lipa, Univerze za tretje življenjsko obdobje Domžale združeni v keramičnem krožku, ustvarjajo z glino že vrsto let. Vse navdušuje delo z glino, saj pri tem spoznavajo različne tehnike oblikovanja ter izražajo svojo kreativnost. To šolsko leto so v študijskem keramičnem krožku izdelali že lepo število glinenih izdelkov različnih oblik in različnih zvrsti, vsi izdelki pa so bili ustvarjeni s posebno skrbnostjo spretnih prstov. Pred ali po pečenju različnih zvrsti gline v peči, so izdelke še skrbno prebarvali z različnimi motivi, tako da so slušatelji tega krožka okusili tudi likovno plat ustvarjanja.

Mentorica keramičnega krožka Breda Podbevšek je za naš portal povedala, da so slušatelji zelo motivirani, saj je vsak izdelek, ki ga naredijo, unikaten, zato še toliko bolj ponosno hodijo na krožek. Svoje izdelke uporabijo za razstave v knjižnicah in v galerijah, veliko izdelkov pa konča kot darilo slavljencem.

Obiskali smo njihov študijski krožek, kjer smo si ogledali obdelavo že narejenih keramičnih izdelkov, zatem pa tudi barvanje s posebno barvo za glino. Po sušenju bodo izdelke dale še v peč, da bodo dobili trdoto in končno podobo. Mentorica nam je še zaupala, da velikokrat pečejo glino dvakrat, saj je takrat izdelek še boljši in trpežnejši.

Če koga zanima delo z glino in bi tudi rad sam sodeloval pri izdelavi unikatnih izdelkov, se lahko že v tem zimskem času prijavijo in začnejo obiskovati študijski krožek keramičarjev z odlično mentorico in ostalimi slušatelji in umetniki izdelave izdelkov iz gline.

Prijave v tajništvu društva Lipa Domžale, Ljubljanska cesta 58, v času uradnih ur, preko telefonske številke 01 722 66 70 ali po e-pošti Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled..

Video si lahko ogledate na povezavi tukaj.

Avtor: Miro Pivar; Foto, video: Miro Pivar

DSC00176

DSC00173

DSC00180 001

DSC00181

DSC00188

DSC00190

DSC00184

DSC00201 001

DSC00171

DSC00129

DSC00132

DSC00135

DSC00131