Študijski krožek računalništva

Objavljeno .

prenosnik 448x560

Spoštovani občani, občanke in člani Društva Lipa, Univerze za tretje življenjsko obdobje.

Si že dlje časa želite vstopiti v svet računalnikov in interneta ter rokovati z računalnikom brez strahu, da bi kaj storili narobe? Se želite naučiti samostojne uporabe računalnika in računalniških programov, rokovanja z datotekami, fotografijami in urejevalniki besedil?

Udeležite se študijskega krožka računalništva in pridobite oz. izboljšajte že pridobljeno znanje za delo z računalniki za potrebe v vsakdanjem življenju. Po zaključku krožka boste samostojno rokovali z datotekami, urejali besedila, brskali po internetu, uporabljali iskalnike, elektronsko pošto, socialna omrežja, morda opravili tudi kakšen spletni nakup in še kaj zanimivega se bo našlo za vsak okus.

V Društvu Lipa bomo v mesecu januarju organizirali 40 urni študijski krožek računalništva.

Vsi, kateri želite pridobiti nova znanja ali jih dodatno nadgraditi s področja računalništva, vas prosimo, da se prijavite do 6. januarja 2022, v tajništvu društva ali po e-pošti Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled..

 

Udeleženci bodo osvojili in utrdili naslednja znanja:

  • Osnovno poznavanje in delo z računalnikom: računalniška strojna in programska oprema, miška, tipkovnica | delo z ikonami, mapami, datotekami, iskanje podatkov ...
  • Urejanje, izdelava in oblikovanje besedil, tabel, fotografij: pisanje, brisanje in kopiranje besedila | vstavljanje in oblikovanje slik, znakov, tabel | priprava strani in tiskanje ...
  • Uporaba interneta: osnove interneta| varnost in računalniški virusi | iskanje informacij na internetu, priljubljene mape | tiskanje spletne strani, spletno nakupovanje ...
  • Delo z elektronsko pošto: branje in pošiljanje e-sporočil, prilog (slik, dokumentov,…), tiskanje sporočil | osebni imenik, urejanje ...

 

Marjan Ravnikar, Predsednik Društva Lipa - Univerza za tretje življenjsko obdobje Domžale