Črni muc vasuje

Objavljeno .

IMG 9863Črni muc vasuje, je naslov otroške pravljice Josipa Ribičiča. Saj poznate zgodbo, mar ne?! Črnemu mucu je bila všeč bela mačica, pa ji je hodil pod okno igrat in pet … Kaj hujšega! Enkrat je na glavo dobil vedro vode, drugič so ga podili s poleni. Smola vedno lovi črnega mačjega vasovalca, saj se je ujel v past. Tudi to ni bilo dovolj, nobena nesreča ga ni odvrnila, saj je svoji beli mačji izvoljenki kar naprej vztrajno brenkal in pel. Psi so ga preganjali, a črni muc se ni dal. Končno je lahko z mačico počil pod štorom in jo s tačko objel okrog vratu … Kmalu sta imela veliko muckov, ki so složno in ubrano nekako takole zapeli v mačjem zboru: »Muca šla je z mucem v mačjo vas … ni bilo ne mišk, ne pišk …«

Gospa Sanda Volk, članica Lipe, skupina etnologinj, je prikupno zgodbico povedala na svoj način, z risbo in z lutkami. K sreči je vse pripravila že zdavnaj, potem pa je morala kar za nekaj časa »v bolniško«. Danes pa je spet čila in zdrava v Knjižnici Domžale postavila razstavo, ki bo ravno v pravem času popeljala otroke v praznični december. Čestitamo! To je res zgled za medgeneracijsko povezovanje.

P.S.: Masko je avtorica razstave snela le za poziranje fotografinji. Ostanimo zelo previdni!

Avtorica: Manica Perdan Ocepek, animatorka pri etnologiji

IMG 9854

IMG 9855

IMG 9857

IMG 9858