Razstava ročnih del študijskih skupin Društva Lipa Domžale v avli Ivana Hribarja v Trzinu

Objavljeno .

IMG ca8653c938578034641da9613689d848 VDruštvo Lipa, Univerzo za tretje življenjsko obdobje, obiskujejo slušatelji različnih občin, ki so blizu Občini Domžale in jim sodelovanje v študijskih krožkih ne predstavlja prevelik logistični zalogaj.

Z nadgradnjo in bogatenjem svojega znanja, pa se želijo predstaviti tudi v svojih krajih, zato Društvo Lipa, z največjim veseljem, organizira razstave v knjižnicah, Kulturnih domovih, kjer si obiskovalci lahko ogledajo prave umetnine, nastale s srcem in predanostjo v jeseni življenja.

V avli Ivana Hribarja v Trzinu, so tako razstavljena ročna dela študijskih skupin mozaika, punčke Unicef, keramike, klekljanja in slikarstva.

Vse nezavedno ali zavedno, kar v mladosti ni bilo časa ali možnosti uresničiti, se zrcali v čudovitih izdelkih klekljaric. Čipka, nežna kot dih, stkana iz tisočerih niti, ki poveže misli, ustvari podobo in ji vdihne življenje. Preplet slike in čipke v simfoniji narave.

Keramika poskrbi, da se telo umiri, da roke udejanijo misli in vsak izdelek pripoveduje svojo zgodbo.

Tako kot punčke UNICEF, ustvarjene z ljubeznijo in posebnim namenom. Humanitarna dejavnost, ki prinaša močno sporočilo, da skupaj zmoremo.

»Kamen na kamen palača…« Drobni kamenčki mozaika, ki umirijo roke in srce in vdahnejo življenje kamnu, ki je lahko tudi ljubezen.

Ko se pogled zazre na steno, kjer visijo slike slušateljev slikarskega krožka, pomisliš na velike umetnike, katerih dela so nesmrtna in občudovana že stoletja. Prelepe slike narave, ki nas obdaja, tihožitja, človeka in živali, so opomnik, da so umetniki čisto blizu nas. Da njihove oči vidijo in roke ustvarijo, kar ni dano vsem smrtnikom.

Pravijo, da je talent položen v zibelko. In nikoli ni prepozno, da ga uresničiš.

Zato velik poklon vsem, ki so v jeseni življenja obudili svoje skrite želje, našli neodkrite talente v sebi in vsem nam bogatijo in lepšajo dni.

Razstavo si lahko ogledate do 4. junija in ne bo vam žal.

Tekst in foto: Marina Kopač

IMG 2b63dc9ca05a8379dbbec1b28aacc6d9 V

IMG 7e1755db691f4ef8560a8bcf453c99b7 V

IMG f08f29c50ac8e0a740fd555c9253b433 V

IMG ca8653c938578034641da9613689d848 V