Društvo Lipa v Gornjem gradu

Objavljeno .

Nastopajoči citrarji in kitaristi, literarni krožek Društva lipa z Miklavžem v Gornjem Gradu

Lep, hladen, sončen četrtek 5. decembra 2019 je bil še prijaznejši za starejše v DEOS CS Gornji grad, saj so jim ga popestrili člani citrarske skupine Sončnice, kitaristi skupine Tempo in za literarni krožek Zlatka Levstek, vsi iz Društva Lipa Domžale.

Jedilnica, preurejena v dvorano, je bila polna gledalcev, ki so z občudovanjem poslušali pester izbor domačih narodnih in narodno zabavnih pesmi. Citrarke znajo že dobro igrati, zraven pa še večglasno ubrano zapeti! Profesorica Damjana Praprotnik, jih uči, usmerja, izbira program in je ves čas z njimi tudi igrala, na citre ali na kitaro. Obiskovalci so sodelovali, uživali in tudi peli. Vmes je nekaj zgodb pesnice in pisateljice Janke Jerman in nekaj svojih pesmi prebrala Zlatka Levstek, ki je tudi požela bučen aplavz.

Prireditev je obiskal tudi Miklavž s spremstvom in podaril vsakemu obiskovalcu sladko darilo.

Fotografije in besedilo: Zlatka Levstek