Razpis za ljudska glasbila

Objavljeno .

OBVESTILO

RAZPIS ZA LJUDSKA GLASBILA

Društvo Lipa-Univerza za tretje življenjsko obdobje Domžale objavlja razpis za ljubitelje ljudskih glasbil.

V ta glasbila sodijo instrumenti, ki jih lahko z malo improvizacije sami izdelamo: razne piščali, trstenke, igranje na glavnik, bršljanov list, preprosta tolkala, igranje na uglašene steklenice oz. kozarce, itd. Pri tem skoraj ni omejitve, saj se glasbila lahko izdelajo tudi iz raznih odpadnih materialov, plastičnih cevk itd.

Muziciranje se seveda lahko nadgradi z nekaterimi glasbili, ki se jih, da kupiti v glasbenih trgovinah: ksilofoni, okarine, piščali na poteg, kalimbe, lončeni bas, orglice, razna tolkala in podobno. V takšni skupini bi se tudi kaj zapelo in po potrebi vse skupaj podprlo s kakšnim uveljavljenim glasbilom, kitaro, citrami itd.

Vse ljubitelje tovrstnih glasbil vabimo na predstavitev, ki bo v petek 6.12.2019 ob 10.00 uri v prostorih društva Lipa na Ljubljanski 58, Domžale

Predsednik Društva Lipa - Univerza za tretje
življenjsko obdobje Domžale
Marjan Ravnikar

Ljudska glasbila