Ljubljana 2016 - zelena prestolnica Evrope

Objavljeno .

puncke ljubljana2016V počastitev imenovanja Ljubljane za ZELENO PRESTOLNICO EVROPE V LETU 2016, so prostovoljke UNICEF-a v Četrtni skupnosti Center MOL, v sodelovanju z Univerzo za tretje življenjsko obdobje in Slovensko fundacijo UNICEF, pripravile razstavo Punčk iz cunj. Približno 120 punčk je bilo izdelanih v oblačilih pretežno zelene barve in v tematiki pomembnih likov iz naše preteklosti, Prešeren in Julija, povodni mož in Urška, simbol Ljubljane - Zmaj, zeleni Jurij in Belokranjci, meščani in grajska gospoda, celo župan Janković in predstavniki raznih mestnih služb.

Prodajna razstava je bila od 29.3 do 3.4.2016 v desnem atriju Mestne hiše.

Razstavo so počastili s svojo prisotnostjo: predsednica Četrtne skupnosti Center MOL, predsednica Univerze za tretje življenjsko obdobje, izvršni direktor Slovenske fundacije UNICEF, visoka predstavnica UNICEF EU in podžupan MOL, ki je razstavo tudi slavnostno odprl.

V mesecu juniju pripravljamo tradicionalno razstavo PUNČK IZ CUNJ, delo vseh prostovoljk UNICEF-a v Sloveniji, na temo ZELENE LJUBLJANE.

Nekaj utrinkov v foto galeriji:

Avtorica prispevka: Mira Kavčič