Kulturno druženje društev Lipa in Most v Ajdovščini

Objavljeno .

lipamost2016Univerzi za tretje življenjsko obdobje Most iz Ajdovščine in Lipa iz Domžal že dolgo sodelujeta. V torek, 12. aprila 2016, smo v Ajdovščini pripravili skupen kulturni program. Ples, glasba, poezija in proza združujejo obe društvi. Zaplesali so folklorna skupina Most – mentorica Silvana Bajc in plesna skupina Češminke ob spremljavi Mile Živulovič s harmoniko in Janeza Vrenjaka s kitaro in orglicami – mentorica Boža Bauer.

Dvorano so nato preplavili zvoki citer, zaigrale so citrarke Notice s svojim vodjem prof. Petrom Napretom. Literatke obeh društev so zbudile pozornost, ko so predstavile svoje pesmi in kratke zgodbe.

Uvodni pozdrav in lepe misli sta imeli seveda predsednici obeh društev Dora Furlan in Metka Zupanek.

Prijetno druženje smo zaključili s klepetom in petjem ob prigrizku in dobri kapljici.

Foto: Marjan F. Levstek
Tekst: Zlatka Levstek