Lipa je gostovala v Medgeneracijskem centru Bistrica v Domžalah

Objavljeno .

MGC jan2016Društvo Lipa je 28. januarja 2016 spet razveselila prebivalce Medgeneracijskega centra Bistrica, Domžale. Zaigrale in zapele so jim kitaristke Strunice in citrarke Siničke. Obe instrumentalni skupini vodi, z njimi igra in poje, profesor Damjana Praprotnik.

Predsednica Lipe Metka Zupanek, ki je program povezovala, je poudarila, da je prireditev delno posvečena že Slovenskemu kulturnemu prazniku. Osvetlila je nekaj manj znanih podatkov o dr. Francetu Prešernu in njegovih sorodnikih. Zlatka Levstek je recitirala Kam in nekaj svojih pesmi, daljšo balado pa je povedala tudi varovanka centra Vida Benčina.

Vsi skupaj,  s poslušalci centra vred, so zapeli nekaj znanih Prešernovih, ljudskih in zabavnih pesmi. Bilo je prijetno.

Tekst: Zlatka Levstek
Fotografije: Marjan Levstek.


webstat admin