Prijeten literarni večer v Lipi z Marijo Jenc

Objavljeno .

mici jencV četrtek, 12. novembra 2015, se je v učilnici Lipe zgodil izredno prijeten dogodek. Naša Marija Jenc – Mici, najstarejša aktivna članica literarnega krožka Lipe, z nami že več kot dvanajst let, je predstavila svojo šesto samostojno knjigo pesmi ODMEVI ČASA.

Pesmi iz zbirke spominov na druge čase, na izgubo svojih najdražjih, pa kritične do današnjih časov in naše politike, pa tudi veselja do narave, smo brale: Mira Smrkolj, Mija Stupica, Marija Dodič in Zlatka Levstek. Prireditev je izkušeno povezovala Janka Jerman, ki je knjigo tudi uredila in lektorirala. S citrami sta literarni dogodek ozaljšali citrarki Marija Knific in Mihaela Kuzele.

Micina snaha Jana je za vrhunec in presenečenje večera prebrala svojo ganljivo prigodnico o Micini življenjski poti. Predsednica Lipe Metka Zupanek je čestitala Mici Jenc za kvalitetno in zanimivo novo knjigo in pohvalila ustvarjalnost in organizacijo literarnega krožka za izvedbo dogodka.

Uspeli večer se je zaključil s klepetom ob obloženi mizi in bo ostal prisotnim v lepem spominu.

Tekst: Zlatka Levstek,
fotografija: Elena Skok (Domzalec.si)

O dogodku preberite tudi na
http://www.domzalec.si/literarni-vecer-v-lipi