Z besedo v pomlad

Objavljeno .

Članice literarnega krožka Lipe so ob zaključku šolskega leta in ob tednu ljubiteljske kulture, v torek, 12. maja 2015, pripravile prijetno literarno popoldne. Ob njihovih pesmih in zgodbah, pa seveda ob občutenem petju Silve Kosec, se je pomlad za kratek čas naselila tudi v Lipo.

Zanimivo in iskrivo napisani zgodbi je prebrala Mira Smrkolj, svoje pesmi pa so za pomladno srečanje predstavile Janka Jerman, Anica Kvas, Marija Dodič, najstarejša pesnica Marija Jenc in Zlatka Levstek. Slednja je v odsotnosti Silve Mizerit, ki je napisala vezni tekst, literarno popoldne povezovala in prebrala tudi Silvino humoresko.

Prijetno vzdušje je dopolnila predsednica društva Lipe, Metka Zupanek, ki je Mici Jenc za njen 87. rojstni dan poklonila cvetočo pomlad v lončku. Ob tem je Mici ponosno predstavila svojo najnovejšo, šesto samostojno knjigo poezije Odmevi časa, iz katere je prej brala svoje pesmi.

Ob prijetnem druženju je popoldne hitro minilo.

zbesedo57

zbesedo58

zbesedo62

zbesedo63

zbesedo64

Tekst Zlatka Levstek
Fotografije Mira Smrkolj  


webstat admin