Društvo Lipa v Vrsnem in Kobaridu

Objavljeno .

vrsno gregorcic 2017 V soboto, 25. marca 2017, so se člani Društva Lipa odpeljali na poučno ekskurzijo. Najprej so se ustavili v Vrsnem, rojstnem kraju našega velikega pesnika Simona Gregorčiča. Pred ogledom zgledno urejenega muzeja, bivalnega dela in dveh prostorov v nadstropju, je življenjsko pot in ustvarjanje pesnika podrobno predstavila krajevna kustosinja. Fotografije, slike, knjige, delno pohištvo... Zelo zanimivo.

Naslednja postaja je bil Kobariški muzej. I. svetovna vojna in Soška fronta skoraj v živo. Muzej je zelo moderen, skuša poučiti obiskovalce o nesmiselnosti vojne, saj nedolžni mladi vojaki umirajo na obeh straneh. Polni vtisov vojnih grozot so se odpeljali do vasi Robič, nekdanjega mejnega prehoda.

V gostišču so se podprli, potem pa sta jim članici literarnega krožka pripravili kratek kulturni program. Nekaj Simona Gregorčiča in nekaj svojih na temo Materinskega dneva. Lepo in poučno preživet sončen dan.

Tekst. Zlatka Levstek
Fotografije: Marjan Levstek


webstat admin