Novice o dejavnostih in dogodkih v Društva Lipa Domžale iz let 2010, 2009, 2008 in zadnjih dveh mesecev 2007 so na starih spletnih straneh društva. Kliknite:

Novice 2010        Novice 2009       Novice 2007/2008

Opozorilo: ker so naši foto albumi shranjeni na googlovih strežnikih, na prekinitev teh povezav nimamo vpliva. Vendar si celotno zbirko fotografij lahko ogledate na  https://picasaweb.google.com/117343776576337274419

orn 2   11. festival za tretje življensko obdobje - U3žo

Objavljeno .

V dneh od 27. do 29. septembra se je v Cankarjevem domu v Ljubljani, odvijal 11. festival za tretje življensko obdobje, kjer je svoj predstavitveni prostor imela tudi Občina Domžale.
Prvi dan se je predstavila U3žo - LIPA, s svojo bogato vsebino programa z zloženko in deli posameznih delavnic: literarne, likovne, keramičarske, klekljarske in Unicefovim programom "punčka iz cunj". Občina je pripravila tudi multimedijski prikaz dejavnosti, ki se odvijajo v več kot 125 društvih in zanimivosti kulturne dediščine in sedanjosti življenja na našem področju. Da je bila predstavitev zanimiva in prijetna za oči, je potrdilo tudi veliko zanimanje in postanek obiskovalcev pri nas.

Osrednja tema letošnjega festivala je bila mednarodna konferenca Prostovoljstvo povezuje generacije in Za strpno in socialno sožitje generacij. To je tudi poudaril dr.Ivan Svetlik v svojem nagovoru ter z vidnim ponosom nanizal nekaj podatkov :" V Sloveniji  smo sprejeli Zakon o prostovoljstvu, teče projekt  Starejši za starejše, imamo čez 10.000 prostovoljcev, ki so opravili več kot 1,500.000 ur prostovoljnega dela. Prostovoljstvo je posebna vrednota pri nas!" Letošnjega Festivala so se udeležili predstavniki devetih držav, dve celini Avstralija in Amerika, pomoč pri vodenju je nudilo 157 študentov. Lansko leto je prireditev obiskalo več kot 10.000 ljudi, kar si začetnik Festivala g. Janko Kušar, pred enajstimi leti, verjetno ni drznil misliti, je med pogovorom nizal svoje misli g.Bogdan Urbar, vodja projekta in nadaljeval z novico, da bo v četrtek že razpis za 12. Festival. Leto 2012 je Evropsko leto aktivnega staranja in medgeneracijskega druženja.
Do takrat pa OJ!

Besedilo in foto: Mira Kavčič