Ekskurzija v Varaždin in Podlehnik - 8. novembra

Objavljeno .

Odhod v soboto, 8. 11. 2014 ob 7.00 uri z avtobusne postaje v Domžalah.

izlet nov14 1
izlet nov14 2
 

Našo prvo ekskurzijo smo morali prirediti datumu ekskurzije na Sardinijo. Lanski načrt za ogled kmečkih običajev v Podlehniku bomo uresničili letos. Obisk kraja v vinorodnih Halozah bomo združili z bližnjim martinovanjem, zato na naši poti ne bo manjkalo jesenskih dobrot, spoznali pa bomo tudi nekaj njihovih običajev, prikazanih v pristni haloški govorici.

Najprej pa se bomo preko mejnega prehoda Zavrč zapeljali v Varaždin. Ogledali si bomo muzejsko zbirko v starem gradu, ki shranjuje bogato zgodovinsko dediščino tega kraja, in se sprehodili po lepo obnovljenem mestnem središču. Za slovo od mesta si bomo ogledali še z urbanističnega vidika izjemno oblikovano mestno pokopališče.

Cena izleta: cca 40 €

------------------
Pripis urednika:
Ekskurzija je kljub slabšemu vremenu zelo uspela, kar lahko preberete in si ogledate fotografije v prispevku (kliknite) TUKAJ