Punčke iz cunj obiskale in navdušile Državni zbor

Objavljeno .

puncke DZ 2014Po dveletnem premoru, 7.oktobra 2014, UNICEF-ove punčke iz cunj spet navdušile v Državnem zboru.

Na otvoritvi so k posvojitvi ročno izdelanih punčk pozvali predsednik DZ dr. Milan Brglez, varuhinja človekovih pravic Vlasta Nussdorfer in izvršni direktor UNICEF-a Slovenija Tomaž Bergoč.

Dogodek , ki je potekal v znamenju obeleževanja 25. obletnice Konvencije o otrokovih pravicah, sta povezovali Junior ambasadorki UNICEF-a Slovenija Rebecca in Katarina Agius Jager. Otvoritve razstave se je udeležil tudi dolgoletni UNICEF-ov ambasador Lado Leskovar.

Svojo punčko so posvojili številni poslanci, zaposleni in obiskovalci - predsednik DZ dr. Brglez je posvojil punčko Tino, od postavitve tokratne razstave je v tem dnevu bilo posvojenih skoraj 70 punčk.

Med razstavljenimi punčkami so tudi domžalske Špelce, delo prostovoljk pri Društvu Lipa Domžale.

Nekaj utripov v foto galeriji:

Tekst in fotografije: Mirjana Kavčič