Naše društvo nagrajeno ob 30 letnici slovenske UTŽO

Objavljeno .

Slovenska univerza za tretje življenjsko obdobje (UTŽO), ki je popeljala izobraževanje starejših v evropski vrh, praznuje v letu 2014 30 letnico svojega delovanja. Univerza se posveča izobraževanju in spodbujanju kulture starejših, raziskovanju in razvoju, predvsem izobraževanju starejših odraslih za osebnostno rast, za medgeneracijsko sodelovanje in dejavno državljanstvo. V nacionalno mrežo povezuje 45 univerz za tretje življenjsko obdobje po vsej Sloveniji.

20. marca 2014 je pod častnim pokroviteljstvom predsednika države Boruta Pahorja in ob prisotnosti Jerneja Pikala, ministra za izobraževanje, znanost in šport, ki je bil tudi osrednji govornik, ter drugih visokih gostov pod naslovom 'Njenih 30 let', v Cankarjevem domu, pripravila slovesno obeležitev te obletnice.

Na tej slavnostni prireditvi je UTŽO podelila častna priznanja nekaj slovenskim Univerzam za tretje življenjsko obdobje, med katerimi je tudi naše društvo:

1. DRUŠTVO MOST - UNIVERZA ZA TRETJE ŽIVLJENJSKO OBDOBJE AJDOVŠČINA
2. DRUŠTVO LIPA DOMŽALE – UNIVERZA ZA TRETJE ŽIVLJENJSKO OBDOBJE DOMŽALE
3. UNIVERZA ZA TRETJE ŽIVLJENJSKO OBDOBJE GROSUPLJE
4. UNIVERZA ZA TRETJE ŽIVLJENJSKO OBDOBJE ILIRSKA BISTRICA
5. DRUŠTVO FAROS – UNIVERZA ZA TRETJE ŽIVLJENJSKO OBDOBJE PIRAN
6. UNIVERZA ZA TRETJE ŽIVLJENJSKO OBDOBJE NOVA GORICA
7. DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠKOFJA LOKA - UNIVERZA ZA TRETJE ŽIVLJENJSKO OBDOBJE ŠKOFJA LOKA
8. ANDRAGOŠKO DRUŠTVO UNIVERZA ZA III ŽIVLJENJSKO OBDOBJE VELENJE
9. UNIVERZA ZA TRETJE ŽIVLJENJSKO OBDOBJE ŽALEC

Povzeto po: http://www.seniorji.info/