Pohodniška skupina Lipov cvet - že 15 let

Objavljeno .

Lipovcvet 2014Še vedno smo aktivni. Še vedno se dobivamo ob ponedeljkih na parkirišču pred nekdanjo tovarno Univerzale, zaenkrat še ob osmih, od maja pa se bomo zbirali ob 7. uri. Še vedno ubiramo  hribovske in gorske poti, še vedno se imamo lepo in uživamo v naravi. Posebno svečano je, ko ob rojstnih dnevih slavljencem, ki nas pogostijo z odličnimi piškoti in pijačo, ob ta okroglih pa še s čim, zapojemo našo rojstnodnevno pesem:

Smo prijetna klapica,
radi te imamo,
naj piha sreče sapica
še dolgo ti čez ramo.

Naj sonce sije ti na pot,
naj zvezdice žarijo,
naj zdravje spremlja te povsod,
prijatli ti želimo.

Letos mineva petnajst let od prvega pohoda. 19. marca 1999 smo se zbrali pri bistriški brvi v Domžalah in jo mahnili na Šumberk.Bilo nas je osem, sedaj pa se nas nabere okrog 25, včasih tudi več.Če bo vse po sreči, bo luč sveta ugledal zbornik, ki bo obeležil naše potepanje skozi čas. Načrtujemo tudi tridnevni tabor. Jeseni bomo na pohod povabili vse člane Lipe, ki se nam bodo želeli pridružiti.

Za ilustracijo naših pohodov pa še nekaj slik.