Lipa na zaključnem izletu 2013/14 v Radovni

Objavljeno .

izlet radovna 20143. junija smo se z dvema avtobusoma odpeljali v Mojstrano in naprej v Radovno. V Mojstrani smo si ogledali znameniti, novo postavljeni in sodobno opremljeni Planinski muzej. Po kratkem filmu za ljubitelje slovenskih gora, smo si ogledali še veliko zanimivih fotografij, predmetov, alpinistične opreme, vse urejeno, spominsko in poučno. Že zgradba muzeja je kot en velik bivak v skalnatem visokogorju. Tudi slap Peričnik, ki pada 52 m čez skalni previs, nas je očaral, ko smo po kratki hoji po planinski poti stali pod njim. Enkratno! Vožnjo smo nadaljevali še skozi dolino Radovne, ki je med Pokljuko in Mežakljo del rezervata Tiglavski narodni park. Zgovorni Janko nas je vodil mimo posebnosti doline in ohranjene narave. Peš smo se nato odpravili mimo orjaškega, okoli 500 let starega lipovca do gostilne Psnak v Zgornji Radovni, kjer smo izlet uspešno zaključili.

Tekst in fotografije Marjan F. Levstek