Posvoji punčko in reši otroka - prodajna razstava v Ljubljani

Objavljeno .

punckeUNICEF-ov projekt Punčka iz cunj v Sloveniji poteka že enajsto leto. Posameznik z donacijo 20 evrov punčko posvoji in s tem omogoči cepljenje enega otroka v državi v razvoju proti šestim nevarnim boleznim: otroški paralizi, davici, tetanusu, oslovskemu kašlju, ošpicam in tuberkulozi. Od tod slogan projekta »Posvoji punčko in reši otroka«. Punčke iz cunj vse leto izdelujejo otroci v vrtcih in šolah ter starejši prostovoljci in prostovoljke. Unicefove prostovoljke v LIPI smo ponosne, da sodelujemo v projektu.

Ob Svetovnem tednu cepljenja je UNICEF Slovenija začel enomesečno prodajno razstavo Punčk iz cunj v petih enotah Mestne knjižnice Ljubljana, in sicer Knjižnici Otona Župančiča, Knjižnici Bežigrad, Knjižnici Šiška, Knjižnici Prežihov Voranc in Knjižnica Jožeta Mazovca. Obiskovalci knjižnic bodo tam lahko poiskali svojo izbranko, jo posvojili in tako pomagali rešiti življenje otroka.
Razstava bo potekala do 28. maja.

Mirjana Kavčič


webstat admin