Obiskali smo varovance v Domu starejših v Kamniku

Objavljeno .

dso kamnikV petek, 11. aprila, so kamniški starejši dobro uro uživali v pestrem programu, ki jim ga je naše društvo pripravilo letos. Navzoče v polno zasedeni dvorani je najprej pozdravila predsednica društva Metka Zupanek in najavila program, zatem pa je zapel pevski zbor, ki ga že dolga leta vodi Marinka Aparnik, na harmoniki pa pevke spremlja Milka Živulovič. Prvič v Kamniku so par ubranih skladbic zaigrale citrarke Notice. Svoj poudarek so programu dodale recitatorke - nekaj svojih literarnih utrinkov so predstavile Vera Krall, Zlatka Levstek in Mira Smrkolj, nato pa je skladbico na klavirju zaigrala Marinka Aparnik. Srečanje se je nadaljevalo s skupnim prepevanjem poznanih narodnih in ponarodelih skladb - najbolj je vžgala priljubljena Mi se 'mamo radi.

V imenu varovancev se je društvu in izvajalkam programa zahvalila Helena Stele, predsednica društva Metka Zupanek pa je varovancem Doma poklonila zbornik Šum jeseni (XIII).