Učenci OŠ Roje na obisku v LIPI

Objavljeno .

V petek, 17. januarja 2014, so učenci OŠ Roje, Domžale obiskali Unicefove prostovoljke v Lipi, na delavnici izdelovanja Punčk iz cunj. Učenci in vzgojiteljici so si z zanimanjem ogledali posamezne faze izdelovanja punčk, z veseljem so že dokončane vzeli v naročje in jih pestovali. Prijetno je bilo videti te mlade obrazke in njihove iskrene, zvedavo žareče oči, ki so se trudile razumeti, kaj naša skupina sploh počne, vsak petek v tednu, v tem prostoru.

Našo dolgoletno članico, go. Milko Mezgec, se je njihov obisk  še posebno dotaknil, zato je sklenila odkupiti eno punčko in jim jo podarila. Enako se je, v imenu  skupine prostovoljk, odločila tudi naša animatorka, ga. Metka Paternoster. Obakrat so si punčko izbrali sami.

Učenci in učiteljici so se, prijetno presenečeni, za podarjeni punčki zahvalili in nam pred odhodom zapeli pesem o Beli zimi.

Nekaj utrinkov še v foto galeriji:

Foto: M. Paternoster
Besedilo: M. Kavčič