Na vasi je lepo, ko na kanalu pod lipo zapojo

Objavljeno .

Na prijazno povabilo KUD Fran Maselj Podlimbarski iz Krašnje smo se Lipovke v soboto, 7. septembra 2013, udeležile 10. Srečanja pevcev ljudskih pevcev slovenskih pokrajin.

Precej vroče sobotno popoldne je privabilo veliko ljudi na dobro organizirano prireditev, ki je v Krašnji že tradicija, zahvaljujoč požrtvovalnim organizatorjem in krajanom.

V Krašnji in okolici se je rodilo, priselilo in tam živelo ali službovalo veliko znanih pomembnih ljudi. Pisateljica Ilka Vašte (rojena Klotilda Franja Burger), ki je bila v šolskem letu 1911/12 učiteljica v vasi, vojak z visokimi čini, prevajalec in pisatelj Fran Maselj Podlimbarski, pesnik Peter Levec, klasični filolog Miroslav (Friderik) Žakelj, teolog, župnik, dekan in šolski nadzornik Jožef Burger, literat Josip Podmilšak - Andrejčkov Jože, župnik, pesnik in pripovednik Jurij Varl in pravnik - sodnik Vinko Štrukelj.

LISTINA Z NAJSTAREJŠO OMEMBO KRAŠNJE JE IZ LETA 1325. Na kako zanimivem področju živimo, zato spoznavajmo svojo domovino!

Nekaj utrinkov dogajanj na prireditvi si oglejte v foto galeriji:

Besedilo: M.Kavčič
Foto: M.Paternoster, M.Kavčič