Telefoni in še kaj ... (razstava v Trzinu)

Objavljeno .

"Apel podobo svojo na ogled postavi"
Tokrat smo študentje keramike  Društva LIPA  Domžale - U3žo, pripravili razstavo svojih malih umetnin v avli Centra Ivana Hribarja v Trzinu, kjer bodo domovale vse do konca meseca maja in si jih lahko ogledate vsak dan od 7. do 19. ure.

Otvoritev je bila v ponedeljek, 7. maja, ob 20 uri. V zanimivem okolju se je, kljub nevihtnemu dnevu, zbrala prijetna družba ljubiteljev keramike.
Breda Podbevšek je v kratkem orisu delovanja delavnic za oblikovanje gline poudarila, da za svoje izdelke iščemo različna izhodišča: v arhitekturi, slikarstvu, pravljicah in ljudskem izročilu. Pri delu nas vodi pedagoginja in oblikovalka unikatne keramike Lučka Šićarov.
Tako dolgo se družimo, ker nas povezuje prijateljstvo, veselje do ustvarjanja in skupne ideje.

Prijeten večer je popestril glasbeni program, ki ga je pripravila naša kolegica, prof. Zdenka Kristl Marinič in njene mlade učenke flavte.
Izvedle so Georgesa Bizeta  CARMEN SUITE.


Foto: Mohor Podbevšek

Besedilo: M.Kavčič