Izlet Lipe v Slovenske Konjice in Žičko kartuzijo

Objavljeno .

Izlet Lipe v Slovenske Konjice

Poln avtobus je zapeljal udeležence najprej v Slovenske Konjice, ki se postavlja ob bok najlepše urejenih evropskih mest. Zelo dobro podkovan turistični vodnik je udeležencem razkril znamenitosti kraja: staro mestno jedro srednjeveškega mesta z trškimi hišami, spomeniki, konjiškim potočkom, cerkvijo sv. Jurija ter mesto galerijo Riemer z zanimivimi slikarskimi deli in zanimivimi kosi starinskega pohištva. Zelo zanimiv je bil ogled dvorca Trebnik z dolgo zgodovino in zeliščno lekarno. Avtobus je nato udeležence odpeljal v skrivnostni svet Žičke kartuzije. Turistični vodnik je tam predstavil njeno bogato zgodovino, tematske razstave, stare zgradbe kartuzije ter njihovo zeliščarsko dejavnost. Zadovoljni udeleženci so pohvalili organizacijo in vodenje izleta.

Tekst in fotografije Marjan F. Levstek