Pletemo kite

Objavljeno .

V torek, 19.novembra 2018 ob 18.uri je bila v Osnovni šoli Krašnja predstavitev knjige:

Na predvečer velike vojne (politični koncept, zarote in teorije).

Za uvod sta zaigrali učenki iz OŠ Krašnja na violino in flavto. Pevci mešanega pevskega zbora pa so zapeli pesem, ki je bila vsebinsko odličen uvod v predstavitev knjige. Knjiga vsebuje poleg opisa začetka 1.svetovne vojne z atentatom na Franca Ferdinanda in njegovo ženo, tudi predstavo o Ivanu Avguštinu Žibertu, ki je imel svoje korenine v okolici Krašnje. Bil je spovednik Sofije Hohenburške (žene Franca Ferdinanda), preko katere je imel veliko informacij tako o zasebnem kot tudi političnem dogajanju v tedanjem obdobju. Knjigo so predstavili njeni uredniki dr. Petra Svoljšak, dr. Andrej Rahten in dr. Gregor Antolič iz Zgodovinskega inštituta Milka Kosa ZRC SAZU. Knjigo je izdala Mohorjeva založba v Celovcu.

Po predstavitvi knjige je sledilo odprtje likovne razstave PLETEMO KITE, kjer so svoja dela na naslovno temo razstavili člani likovnih društev: LIPA Domžale, Radomlje, Mengeš, Lukovica in Krašnja. Razstavo si lahko ogledate še do konca tedna v času pouka in v soboto od 16. do 18. ure.

Zapisala: Mimi Miklavčič