Pohodniška skupina "Lipov cvet"

Objavljeno .

Prvič smo se odpravili na pot 19. marca 1999. Sprehodili smo se po Šumberku in sklenili, da se bomo dobivali vsak ponedeljek. Pri tem je tudi ostalo. Prva leta smo  od maja do oktobra kolesarili, ostale ponedeljke pa uživali v hribih. Leta 2003 pa smo se odločili, da ponedeljke posvetimo samo pohodom, za kolesarje pa ustanovimo novo skupino.Poimenovali smo se Lipov cvet. Imamo svojo himno in pohodniško knjižico, kamor pridno beležimo naše podvige. Počitnic ne poznamo, zato nam uspe, da letno preživimo skupaj okrog 250 ur in prehodimo cca 30 000 m relativne višine. Povprečno nas je na pohodih po 18, v lepem vremenu  čez 30, v dežju pa včasih samo 5.

Redno gremo na pohod Ob žici okupirane Ljubljane, zadnja leta pa tudi na Šraufov pohod v Krašnjo. Pred novim letom imamo svoje silvestrovanje. Lani smo teden dni preživeli skupaj na Lošinju, letos pa na Pašmanu. Lepo nam je.

Za pokušino pa del naše himne:

Smo vesela klapica,
všeč nam je narava,
če zapiha sapica,
družba se zabava.

Hitro pridite med nas,
če vas mika, mika špas,
hitro pridite med nas,
če vas mika špas.


Dobre volje vedno smo,
kadar se dobimo,
v hribe radi hodimo,

kondicijo lovimo.

Hitro pridite med nas....

Sonce sije nam na pot,
noge jo drobijo,

naša klop je trhel hlod,
grmički nas gostijo.

Hitro pridite....

Tudi kadar vlije se,
Mi se ne bojimo,

pelerine vzamemo,

v hrib se zapodimo.

Hitro pridite....

Besedilo: Janka Jerman; uglasbila: Vera Kuster

Janka Jerman

Na sliki: na Limbarski gori v družbi zveste psičke Najdi

Lipa na Limbarski gori

webstat admin