Ekskurzija za kulturni praznik v Lendavo in Veliko Polano bo 13. 02.

Objavljeno .

lendavaEkskurzijo, napovedano za Kulturni praznik, bomo izvedli 13. februarja.

Na poti proti Lendavi, najvzhodnejšemu mestu v Slo­veniji, se bomo najprej ustavili v rojstni hiši pisatelja prek­mur­skih "dobrih ljudi", Miška Kranjca, v Veliki Polani.

Nato se bo­mo zapeljali v Lendavo, kjer se bomo seznanili z značilnostmi dvo­jezičnega področja, obiskali sinagogo in grad, ki se mo­goč­no dviga nad mestom in je simbol in ponos mesta ter do­ma­činov. Pogledali bomo še v Kulturni dom, primer sodobne arhi­tek­turne mojstrovine. Po želji (doplačilo) se bomo v primeru ugodnega vremena povzpeli na nov razgledni stolp sredi Len­davskih goric. Na poti domov bomo poskrbeli za lačne želodce. V Domžale se bomo vrnili okrog sedme ure zvečer.

Prijavite se do 27. 1. 2016.