Lipa gostovala v Srednji vasi v Bohinju

Objavljeno .

Srednja vas 2015Članice kitarskega in literarnega krožka Lipe so se 3. decembra 2015 skupaj s predsednico odpeljale v Srednjo vas v Bohinju. Tam je v Zavodu Sv. Martina razstavljala slikarka likovnega krožka Lipe Joži Anžin. Zaključek razstave je priložnost, da se razvedri oskrbovance Doma.

Ker je bil dan obletnice rojstva Franceta Prešerna, je Metka Zupanek po pozdravnem nagovoru prebrala njegovo Vrbo, Zlatka Levstek pa je ob spremljavi kitare zapela Pod oknom. Potem se je predstavila skupina kitaristk Lipe Strunice, ki jih vodi Damjana Praprotnik, z venčkom narodnih in narodno zabavnih melodij. Pri petju so sodelovali tudi oskrbovanci. Pesnici Janka Jerman in Zlatka Levstek sta vmes brali tudi svojo poezijo.

Oskrbovancem je bil ta lep sončen dan še svetlejši.

Tekst: Zlatka Levstek, fotografije: Simona Ušeničnik