Zaključna ekskurzija Lipe na rob Kozjanskega

Objavljeno .

kozjansko 2015Z dvonadstropnim avtobusom smo se člani Lipe odpeljali 3. junija v čudovit sončen dan.

Najprej smo se ustavili v Ponikvi in v rojstni hiši Antona Martina Slomška začutili veličino pesnika, pisatelja, slovenista – prva slovenska čitanka, škofa.

Nadaljevali smo v Šentjurju, si ogledali zelo zanimiv in odlično voden Muzej južne železnice in se vklopili v glasbeno družino Ipavcev, bratov Gustava in Benjamina, pa sina Josipa, ki so zaznamovali slovensko glasbeno dediščino.

Po okusnem kosilu smo si v Rogatcu ogledali še dvorec Strmol, obnovljen leta 2003, s slikarsko razstavo, razstavo steklenih umetnin ter kuhinj skozi čas. Videli smo tudi muzej na prostem, ki ohranja ljudsko stavbno dediščino.

Niti začetni tehnični problemi z avtobusom niso preprečili prešernega razpoloženja udeležencev.

tekst: Zlatka Levstek
foto: Marjan F. Levstek

Albume fotografij si lahko ogledate tudi TUKAJ


webstat admin