Obiskali smo adventni Gradec

Objavljeno .

Sredi decembra nas je poln avtobus popeljal na božično doživetje v Gradec in njegovo okolico. Za začetek smo želeli v grad Eggenberg, pa je bil žal zaprt za obiskovalce. Le sprehod po parku bi lahko opravili, pa smo se raje napotili naprej. Sledil je obisk bazilike MARIA TROST, ki spada med najbolje obiskanimi baročnimi svetišči dežele Štajerske. Od tu smo se popeljali najprej do botaničnega vrta, steklenjaka in okolice vrta. Od tu pa nas je pot vodila v mestno jedro. Za ogled Graške znamenitosti bi izpostavila mestno hišo, znamenite dvojne stopnice,muzejski ogled največje zbirke orožja iz 16.-18. stoletja v Evropi, mavzolej, ledene jaslice, umetnostni muzej, kulturni prostor na reki Muri. Za konec pa smo želeli videti še večerni utrip blišča bližajočega božičnega časa. Z dvigalom smo se povzpeli na grad, kjer smo obiskali polne stojnice daril in se sprehajali med stojnicami mamljivih dišav kuhanega vina. V tem času je pogled v večernih urah na mesto veličasten. Nas pa je vseskozi priganjal čas in z grajskega hriba smo se peš odpravili do avtobusa, na našo predzadnjo postojanko na slovenski strani, gostišča FRAJGRABA v Malečniku pri Mariboru. Po toplem obroku smo se polnih doživetij zapeljali proti domu.

Metka Ravnikar

20171216 124515m

20171216 132847m20171216 134644m20171216 140529m