UNICEF punčke iz cunj na ogled postavi

Objavljeno .

V tednu, ko obeležujemo svetovni in evropski teden cepljenja, je bilo v Mestni hiši v Ljubljani odprtje dobrodelne prodajne razstave UNICEF-ovih Punčk iz cunj. Gre za prav poseben projekt, saj vsaka punčka predstavlja otroka v državi v razvoju, ki potrebuje cepljenje. Punčke ste lahko posvojili in omogočili cepljenje enega otroka proti šestim nevarnim otroškim boleznim.

Na razstavi smo sodelovale s svojimi lepoticami in lepotci tudi Lipovke. V štirinajstih letih smo jih izdelale 2600.

------------------------------------------------------------------------------------------------

In kaj so v napovedniku prireditve v besedi in fotografiji zabeležili pri UNICEF Slovenija:

UNICEF-ove Punčke iz cunj rešujejo otroška življenja

Še vse do 5. maja lahko v Mestni hiši v Ljubljani posvojite UNICEF-ovo Punčko iz cunj in otroku, ki potrebuje pomoč, omogočite zdrav začetek v življenju.

Punčke iz cunj so eden najbolj priljubljenih in uspešnih dobrodelnih projektov v Sloveniji, kjer letos praznujejo že 14. rojstni dan. Vsaka punčka je posebna, saj predstavlja otroka v državi v razvoju, ki potrebuje cepljenje. Punčko lahko posvojite in jo odnesete domov (ali jo podarite najdražjim), z vašo donacijo pa UNICEF zagotovi cepljenje enega otroka proti šestim nevarnim otroškim boleznim (davica, ošpice, oslovski kašelj, otroška paraliza, tuberkuloza in tetanus).

Vsako minuto trije otroci na svetu umrejo zaradi bolezni, ki bi jih lahko preprečili s cepljenjem. Zato UNICEF-ove Punčke iz cunj resnično rešujejo življenja. S projektom je UNICEF Slovenija v 14 letih omogočil cepljenje več kot 18.100 otrok; to je za več kot 750 osnovnošolskih razredov otrok.

Več o Punčkah iz cunj: http://bit.ly/punckaizcunj

Fotografije: utrinki z odprtja razstave Punčke iz cunj v Mestni hiši v Ljubljani; foto: UNICEF Slovenija

puncke 04 2017 1
Nacionalni ambasador UNICEF-a Slovenija Lado Leskovar z Otroškim pevskim zborom RTV Slovenija

puncke 04 2017 2
Punčke iz cunj že vse od začetka tega dobrodelnega projekta podpira Lado Leskovar
puncke 04 2017 3
S Punčkami iz cunj je UNICEF Slovenija v 14 letih zagotovil cepljenje že za več kot 18.100 otrok

puncke 04 2017 4
Vsaka Punčka iz cunj predstavlja otroka v državi v razvoju, ki potrebuje cepljenje

Zapisala: Mirjana Kavčič, album fotografij spodaj Miran Klavora


webstat admin