Počitniško računalniško opismenjevanje

Objavljeno .

Tudi letos je Lipa ponudila  brezplačno počitniško računalniško  izobraževanje. Prijavljenih je bilo okrog 30 slušateljev, na  informativni dan v ponedeljek, 4. junija, pa je prišlo 17 uka željnih.  Predsednica Lipe, Metka Zupanek je navzočim predstavila način dela in  mentorje, ki bodo poučevali  predvidenih 10 šolskih ur, v ponedeljek,  torek, sredo in četrtek od 9.15 do 11,00 ure, popoldne pa od 16,00 do 18,15 ure. 

Iz Lipe so se prijavili  mentorji Vinko Kurzweil, Marija Rupert in  Mojca Korošec, novost pa je letos šest dijakov iz Gimnazije Domžale,  ki so prispevali svoje znanje za poučevanje starejšie generacije. Po  kratkem uvodu, so se formirale skupine: čisti začetniki, ki jih je  prevzel Vinko in dvojice z Marijo in Mojco ter s simpatičnimi mladimi  gimnazijci. Slušatelji, ki so imeli že nekaj predznanja, so  svojim  mentorjem povedali, kaj jim še dela težave pri uporabi računalnika in  še kakšno specialnost /ureditev fotografij, delo v wordu .../, ki bi  jo želeli spoznati.  Teh predvidenih deset ur je tako hitro minilo, da nisem uspela niti  fotografirati  dela v parih z gimnazijci v predvidenih dneh do četrtka, le v petek mi  je še uspelo ujeti pri delu Vinka Kurzweila s skupino začetnikov in  Mojco Korošec  s svojo učenko, gospo Tanjo Lajovic.

Nasvidenje jeseni pri rednem vpisu računalništva. 

Prispevala: Mirjana KavčičTudi letos je Lipa ponudila  brezplačno počitniško računalniško
izobraževanje. Prijavljeno je bilo okrog 30 slušateljev, na
informativni dan v ponedeljek, 4. junija, pa je prišlo 17 uka željnih.
Predsednica Lipe, Metka Zupanek je navzočim predstavila način dela in
mentorje, ki bodo poučevali  predvidenih 10 šolskih ur, v ponedeljek,
torek, sredo in četrtek od 9.15 do 11,00 ure, popoldne pa od 16,00 do
18,15 ure.
Iz Lipe so se prijavili  mentorji Vinko Kurzweil, Marija Rupert in
Mojca Korošec, novost pa je letos šest dijakov iz Gimnazije Domžale,
ki so prispevali svoje znanje za poučevanje starejšie generacije. Po
kratkem uvodu, so se formirale skupine: čisti začetniki, ki jih je
prevzel Vinko in dvojice z Marijo in Mojco ter s simpatičnimi mladimi
gimnazijci. Slušatelji, ki so imeli že nekaj predznanja, so  svojim
mentorjem povedali, kaj jim še dela težave pri uporabi računalnika in
še kakšno specialnost /ureditev fotografij, delo v wordu .../, ki bi
jo želeli spoznati.
Teh predvidenih deset ur je tako hitro minilo, da nisem uspela niti
fotografirati
dela v parih z gimnazijci v predvidenih dneh do četrtka, le v petek mi
je še uspelo ujeti pri delu Vinka Kurzweila s skupino začetnikov in
Mojco Korošec
s svojo učenko, gospo Tanjjo Lajevic. Nasvidenje jeseni pri rednem
vpisu računalništva.
Prispevala: Mirjana Kavčič