Zapustila nas je Silva Mizerit

silva mizerit 01

Sporočamo vam žalostno vest, da je umrla naša častna članica gospa SILVA MIZERIT.

Silva je bila v Društvu Lipa Univerza za tretje življenjsko obdobje Domžale dolgoletna mentorica literarnega krožka. Pripravljala in lektorirala je številne literarno-likovne zbornike društva, s spremno besedo pospremila na pot k bralcem številne knjige, s svojimi pesmimi in zgodbami nastopala po domovih za starejše in zastopala društvo na številnih natečajih, na katerih je dobivala nagrade. Članice je spodbujala k pisanju, spremljala njihov napredek in marsikatero pripeljala do izdaje lastne knjige. V zadnjih letih je zaradi bolezni delala od doma in skrbela za izobraževalni program literarnega krožka.

Draga Silva! Hvala ti za tvoj bogat prispevek k razvoju literarnega krožka Lipa Domžale in njegovi prepoznavnosti in naselitvi v širši slovenski kulturni prostor.

Počivaj v miru. Pogrešali te bomo. Ostala boš v naših spominih in nas še naprej navdihovala preko svojih pesmi, haikujev, humoresk in zgodbic za otroke.

Marjan Ravnikar, predsednik Društva Lipa Domžale

NAJ OSTANE BELO