Pustni torek pri etnologinjah

Objavljeno .

Pustni torek pri etnologinjahPrišla je Pomlad in pozdravila Piko Nogavičko, Muca pa je morala voščiti še dvema jubilantkama, Mariji in Jožici, za njuni osemdesetletnici. Obe sta pripovedovali o dogodkih in ljudeh, ki so ju zaznamovali: Jožico je vzgojiteljica na Debelem rtiču spodbudila, da je le počasi stopila v vodo in se naučila plavati. Pozneje ji je svetovala in jo spodbujala, naj nadaljuje šolanje. Marija je pripovedovala, kako je prišla še zelo mlada v Ljubljano, v šolo, kjer je stanovala pri družini v majhnem stanovanju: domači so se tiščali v eni sobi, ona pa je spala v kuhinji – nič nenavadnega za tiste čase. Njen brat je vstajal zgodaj zjutraj in ob štirih odšel na pot, da je pripeljal mleko, potem pa tudi sam šel v šolo…

Pustni kviz je hitro minil, potem pa smo se posvetile proslavljanju. Srečale smo še druge maškare v Lipi: jajčarico, pikapolonico in celo posadko Adrie Airways, vse smo dokumentirali, potem pa so »hitri prsti« po pomoti marsikaj zbrisali… Tako je bil pust prehitro pokopan.

 

Zapisala Manica Perdan Ocepek