Društvo Lipa z ladjico po Ljubljanici

Pogled z ladjice na Čevljarski most

V petek popoldne, 20. decembra 2019, smo si člani Društva Lipa Domžale ogledali praznično okrašeno Ljubljano z rečne gladine. Z ladjico smo se namreč popeljali od pristana na Cankarjevem nabrežju 1 do Ljubljanskega barja in nazaj v čarobno razsvetljeni center mesta.

Barbara Škarja, zgovorna voditeljica izleta, v Društvu lipa vodi Chi gong, nam je predstavila nekaj zgodovine in Plečnika z okusom po kuhanem vinu ali čaju, pa razlago nastanka mostov in legend o ljubljanskih zmajih z odtenkom čarobnosti meseca pričakovanj in praznikov. Z ladjico je mladi Mark uspešno manevriral, saj je na Ljubljanici kar gost promet, tudi pod Tromostovjem, kjer veljajo celo pravila enosmernosti, v splošno zadovoljstvo in veselje udeležencev vožnje.

Dan je bil drugačen in lep, Ljubljana razsvetljena in bučna, čarobnosti in doživetja pa smo nekaj odnesli še domov, za spomin.

Tekst: Zlatka Levstek
Fotografije: Marjan Franc Levstek