Vabilo na tretje srečanje debatnega kluba

Debatni klub

Drugo srečanje bo 10. 12. 2019 ob 16. uri.

Dragi prijatelji debatiranja. Na tem srečanju bomo nadaljevali s temo o poženščenih moških in feminizmu, ki je v določenih pogledih vplival na moške in njihovo razmišljanje.

Že zadnjič smo ugotovile, da je več vzrokov, ki so pripeljali moške v krizo identitete.

Razslojevanje moških gre predvsem v dve smeri:

• takoimenovani sodobni moški; mačo z ženo in ljubico, ki mu v bistvu nič ne manjka,
  • mamini sinčki, ki ostajajo pripeti na dominantne matere in niso sposobni samostojnega življenja.

Ostali pa so nekje vmes, v megli; eni se bolj nagibajo proti prvi skupini, drugi pa k drugi skupini.

Sem spadajo tudi metroseksualci, pojav nove vrste moškega za tretje tisočletje.

Razen v politiki, vojski in policiji, kjer prevladujejo moški, jih na nekaterih drugih področjih skoraj ni zaznati.

Kje so?
Kaj delajo?

Geert Kimpen, Kabalist:
Kadar moški stori tisto kar mora storiti, Bog poskrbi za vse ostalo.

Anthony de Mello: Strah pred mišmi

Ogromen moški se je pripravljal, da ob desetih zapusti gostilno.
"Zakaj tako zgodaj?" je vprašal gostilničar.
"Zaradi žene."
"Ti se torej tudi bojiš svoje žene! Ali si moški ali si miš?"
"O eni stvari sem absolutno prepričan: Nisem miš. Kajti moja žena se miši boji."

Marija Dodič