Izlet Društva Lipa Domžale v Celje

Celje - Izlet Društva Lipa Domžale v CeljeV soboto, 26. oktobra 2019 smo se zapeljali v s soncem obsijano Celje. Voden ogled nam je prikazal to mesto v posebni luči. Zgodovinska dejstva, ki se prepletajo z legendami, so nas popeljala v čas naših prednikov in nam razkrila zanimive zgodbe o življenju v mestu.

Začeli smo na Krekovem trgu in ogled nadaljevali po Prešernovi ulici do Muzeja novejše zgodovine in Marijine cerkve. Naslednja točka je bila Narodni dom s Pokrajinskim muzejem z razstavami, posebno zanimiva je bila razstava o življenju Alme Karlin. Sledil je ogled Knežjega dvora in Stare grofije z zelo bogatimi in zanimivimi eksponati. Pot nas je peljala mimo lapidarija in čez Savinjo na Celjski grad, s pogledom na Stari grad, mestni park in srednjeveško obzidje, in naprej do vodnega stolpa.

Po kosilu smo si ogledali še mesto Žalec in poskusili različna piva v njihovi pivski fontani. Zadovoljni smo se vrnili v Domžale.

Tekst in fotografije: Marjan Levstek