Enodnevni izlet v Celje

Celje

Enodnevni izlet v Celje, dne 26.10.2019

Celje - različnost in pestrost doživetij na majhnem prostoru je tisto, kar mestu daje poseben čar. Romantične ulice v starem mestnem jedru, majhni kotički za skrivnostne pogovore v mestnem parku, mogočna arhitektura, ki kaže na bogastvo in raznolikost preteklosti, pestrost njenih sedanjih vsebin, ki jih prinašajo muzeji, gledališče, galerije… Vse to v centru mesta… Skupaj z vonjem po jutranji kavi v vsakem kotičku, nas bodo zagotovo prepričali. Majhno mesto, kjer je vse na razdalji nekaj korakov, a veliko po srcu. Tako nam mesto predstavi njihov TIC Celje.

Prijavite se in pojdite z nami:

7.45 - Zbor udeležencev pred Vele Domžale.

8.00 - Odhod iz Domžal.

9.00 - Voden ogled znamenitosti Celja. Na železniški postaji (stari AP)parkiranje. Sprejeme nas turistični vodnik za vodenje po mestu. Traja približno 90 minut. Voden ogled mesta nam prikaže Celje v posebni luči – zgodovinska dejstva, ki se prepletajo z legendami nas popeljejo v čas naših prednikov in nam razkrijejo zanimive zgodbe o življenju v mestu.
Od Krekovega trga (z razlago železniške postaje, Celjskega doma, mestne hranilnice in hotela Evropa), nadaljujemo preko zvezde po Prešernovi ulici do Muzeja novejše zgodovine in Marijine cerkve).
Naslednje stojišče sta Narodni dom in Prothasijev dvorec, sledi ogled Knežjega dvora in Stare grofije. Pot nas bo peljala mimo lapidarija in ob Savinji (s pogledom na Stari grad, mestni park in srednjeveško obzidje) do vodnega stolpa. (Besedilo TIC Celje)

10.30 Prosto, za počitek ob kavi, po izbiri udeležencev

11.00 Pokrajinski muzej
Stalna in občasna aktualna razstava. Delitev v dve skupini in voden ogled.

Skupina 1Skupina 2
11:00 – 12:00 – Celeia 11:00 – 11:45 – Alma
12:05 – 12:45 – Alma 11:45 – 12:00 – Strop
12:45 – 13:00 – Strop 12:05 – 13:00 – Celeia

13.00 Vrnitev v avtobus in prevoz do Gostilne Medved , Nova vas, Celje

13.20 Kosilo–enolončnica (Pohorski lonec) in restavracijska sladica (jabolčni/skutni zavitek)

15.00 Stari grad Celje
Z avtobusom se povzpnemo na Stari grad Celja. Ogled z lokalnim vodnikom traja približno 45 minut. Po vodenem ogledu še 15 min prosto za individualni ogled ali kavo.

16.00 Odhod avtobusa iz Celja proti Žalcu.

16.30 Fontana piva v Žalcu.
Obiskovalec sam kupi steklen vrček na različnih lokacijah v mestu in za ceno 8,00 €, pokuša 6 x 1 dcl piva.
Vrček Fontane piv Zeleno zlato je oblikoval priznani industrijski oblikovalec in častni občan Občine Žalec, Oskar Kogoj, izdelali pa so ga v "Hrastnik 1860".
Udeleženci, ki ne bodo degustirali piva, se lahko prosto sprehodijo po mestnih ulicah in si ogledajo zeliščne vrtove v bližini.

17.45 Zbor udeležencev in odhod proti Domžalam.

18.30 Predvidena vrnitev v Domžale

CENA:
Cena: 35 EUR za člane Društva Lipa, pri najmanj 31 udeležencev, za druge udeležence 40 EUR.

Prijavite se osebno v času uradnih ur v pisarni Društva Lipa vse do zasedbe prostih mest. Prijava je potrjena ob plačilu cene izleta.

PRIJAVE ZBIRAMO DO 19.10.2019

Ob prijavi označite morebitno željo po dietnem ali veganskem obroku.

Vljudno vabljeni !

Program izleta pripravila: